Jak vybrat tu správnou postel?

Půl světa, tedy konkrétně asi 3, 714 miliard lidí, teď zrovna leží v posteli a spí. Pojďte vybrat tu pravou postel, ať si můžete taky pořádně zdřímnout.

Jaký pocipostelt je nejlepší na světě? No dobře… to taky, ale často mnohem lepší může být jen lehnout si večer do postele a odpočívat například s knížkou v ruce. Takže ten, kdo je unaven, patří do postele. A ten kdo není, tam patří taky. Aspoň na pár hodin denně. Kvalitní spaní totiž přispívá dobrému zdraví. A věřte, není až tak důležité s kým spíte, ale na čem.

Když se řekne dobrá postel

Jaká musí být ta pravá? Kromě toho, že vám a vaší ložnici jednoduše musí slušet, tou základní vlastností opravdu dobré postele musí být kvalita. Postel musí něco vydržet a proto hodně záleží na tom, z čeho je vyrobená. Běžně se postele vyrábí z kovu, ze dřeva, ale i z dřevotřísky nebo lamina. Masivní postele bývají nejstabilnější, krásně voní a dokáží vydržet spolehlivě i celý život.  Pokud se spojí masiv s kovem, dostane to do vaší ložnice tu správnou romantiku. 

2

Nová vs. recyklovaná

Postele už zdaleka nejsou jen takovým tím obdélníkem spojeným roštem s matrací nahoře. Taková postel může mít, co si sami vyfantazírujete. Furnitiéři na Obyčeji o tom ví své. Home Furniture sice vyrábí většinou postele úplně nové, ale vzhledem k tomu, že dokáže ocenit krásu starých věcí, umí i postele recyklované. 

1

Určitě jste zaznamenali vzrůstající oblibu nábytku z palet. Pod šikovnýma lidskýma rukama vznikají stoly, židle, poličky, ale i komody a výjimkou nejsou ani paletové postele. Jejich výhodou je, že stojí o dost méně, ale pořád jsou originální a krásné.

10 9

Praktický úložný prostor

Nečekané návštěvy si žádají nečekané skutky, a tak jsme všichni už někdy určitě museli naházet neuklizené věci rychle pod postel, aby to vypadalo, že přece máme pořádek. Řešením je buďto neustále uklízet (což se ne vždy daří), nebo si pořídit postel s úložným prostorem. Věřte – funguje to výborně.

4

Patrovka

Patrová postel už dávno není pouze výsadou dětských pokojíků. Patrovkami se teď směle řeší prostory, které mají sice menší rozlohu na zemi, ale o to větší od země ke stropu. Postele s konstrukcí do výšky totiž krásně šetří prostor v malých místnostech.

5

Nechte se ke spánku ukolébat

Kdo by nechtěl odpočívat jako král? Jen si to představte – přijdete domů z práce a jste tak unavení, že si tak tak dokážete sundat boty. Jdete do ložnice, postavíte se zády ke své posteli a padnete do měkkých peřin. Jenže to není zdaleka všechno! Vaše postel se totiž vzápětí rozhoupá a vás tím do deseti vteřin spolehlivě přivede do světa snů.

3

O posteli vašich snů nemusíte jen snít. Stačí si vybrat a pak snít přímo v ní – třeba o něčem méně dosažitelném.  

6  8 

A když postel, tak i se vším ostatním

15  14  16

17  18 

Tak dobrou!

Napsat komentář