Je libo taburet?

Jasně, přece nebudeme sedět na zemi. A sedět na židli? To umí každý. Hlavně taburet není jen tak ledajaká stolička, je to posezení, co má styl. Proč chodit kolem horkého taburetu (jako kolem židlí při svatebních zábavách), řekněme si to na rovinu – tato sedátka jsou prostě boží.

Úvodní fotografie nahoře pochází ze zdroje http://happyfriday.es/en/hf-living/

taburety tři velký

Proč je tak výjimečný?

Je to záchranář neprokrvených nohou

Naprosto legálně si na něj dáte unavená chodidla a nikdo vám nebude nic vytýkat. Je to pohodlnější, než pokládat je na stůl, taburet vás totiž vždycky přivítá svou měkkou náručí. A pokud to zrovna nejsou nohy, dobře poslouží i jako odkládací místo na všechny rozečtené knížky.

Můžete ho postavit doprostřed místnosti a nikomu to nebude divné

Představte si toto udělat se židlí. Nejen, že byste o ni neustále zakopávali, ale ani by to nevypadalo příliš elegantně nebo ladně. Používejte ho klidně jako strategické místo, odkud uvidíte na všechny strany, aniž byste ho museli různě otáčet. 

Je to třešnička na vašem obýváku

Stačí jeden malý taburet a každá místnost najednou dostane punc nejvyšší útulnosti. Je to praktický pomocník, když si potřebujete sednout, ale taky vaše pravá ruka, když potřebujete místnost dostat na vyšší estetickou úroveň.

Věděli jste, že:

Nábytek určený pouze pro sezení se začal používat až v 16. století?* Jeho název pochází z francouzského slova tabour a původně se používal jako označení pro buben?* Svou oblibu si taburety získaly především na dvoře Ludvíka XIV, kde byly hojně využívány urozenými dámami, které se chtěly přiklášlovat před zrcadlem?* Obrovská taburetová tradice se rozvinula především v Maroku?* Tak a teď můžete svými znalostmi překvapit hosty, co budou na vašich nových taburetech, puffech nebo chcete-li podnožkách, zrovna pohodlně vysedávat.

Sluší mu to ze všech stran

K tomu asi není co dodat, už jste někdy viděli taburet, co by vypadal zleva lépe, než zprava? Některé taburety však slouží jako asistenti pohovek, vedle kterých jsou fešáci zrovna tak. Posadíte se na pohovku, přisunete taburet, čímž ji uměle prodloužíte a máte nejpohodlnější odpočinek pod sluncem. 

10  streetwear essentials

Když vám zaclání, schováte ho pod stůl

No ano, je to jeden z mála kousků nábytku, o kterém můžete říct, že je roztomilý. Je to takový prcek mezi sedátky, který však dokáže hrdě a majestátně stát kdekoliv ho postavíte. Stejně tak na vás počká někde schovaný, než přijde návštěva, a nezabere moc místa.

Jaký taburet se hodí k vám?

Některé pevně stojí na nohou, na některých se můžete projet v sedě z kopce, jiné vypadají jako velké špalíky, ostatní zase jako štíhlé sedáky pro samotné princátko. Bude to kousek obalený v plátně, nebo bude pletený jako šála vaší oblíbené babičky? A v jaké bude váš taburet barvě? Možností je sice na tisíc, ale neděste se, když ho poprvé uvidíte, prostě poznáte, že patří k vám.

8  6

Prohlédněte si ručně vyrobené taburety a puffy (to jsou ty bez nožiček) na Obyčej.cz, třeba právě tam na vás ten pravý čeká.

Napsat komentář