Tak čau prázdniny!

Hola hola… ale však to znáte. Váš malý školák si téměř zacpává uši, jak silně ho teď škola volá. Tak mu to trošku zpříjemníme, ne? Po dvou měsících válení se na louce za domem, u moře pod slunečníkem a v pokojíku u babičky přece jen není úplně jednoduché zase přivykat povinnostem spojeným se školou.

Středobodem jeho světa teď bude stůl

No ano, protože u něj bude po dobu školní docházky i doma trávit spoustu času. Najděte mu stůl, se kterým mu učení půjde samo. Že to nejde? Tak schválně! Je prokázáno, že u dřevěného stolu se učí lépe, než například u toho z kovu nebo skla. A proč? Dřevo má tu moc, že vytváří klidnou atmosféru, takže se děti při něm méně stresují a lépe soustředí. A jeho plus pro vás – v interiéru vypadá vždycky dobře.

Psací stůl od milovníka masivu Home furniture je ideální jak velikostí (120×60 cm, 75 cm výška), tak designem (vrchní deska z bukového, ostatní ze smrkového dřeva) a úložným prostorem (šuplíky musí být!). Vzhledem k tomu, že je vaše dítě jedinečné, zaslouží si i originální stůl – tento je na světe jen jeden jediný.

A kde bude sedět?

Židle se musí přizpůsobit výšce stolu, ne naopak. No a kromě toho se musí dětem líbit (toto kritérium jsme měli zmínit jako první). Máme pro vás tip: Pamatujete si na židle po dobu školních let, na kterých jsme se nesměli houpat? Tadá! Tady je máme znovu, tentokrát se vší parádou. Jsou plné krásných poetických motivů pro děti. Ostatně dílna, která židle ošetří a namaluje, má svoje poslání už v názvu.

Malované židličky přetváří židle do podoby šité dětem na míru. Sedět na nich by se nestyděl ani Křemílek nebo Maková panenka. Co by váš školák říkal na tyto dvě krásky z lesa? Tak to máme dvě mouchy jednou ranou – váš školák bude mít radost z hravé židle a vy se na nich můžete tajně chodit na truc houpat.

Pokud máte doma človíčka, který se do školy teprve chystá, připravte ho na věčné sezení ve škole touto zábavnou sadou od Rachilema. Z knihovny si vytáhne svou oblíbenou pohádkovou knížku, posadí se na štokrlátko a může si spokojeně číst.  

Skříň ve tvaru auta? Cože?!

Mamí, mně se nechcééé!Tato věta patří mezi naprosté favority hlavně v momentě, kdy si má váš lump do skříně poskládat zmuchlané oblečení (to na zemi, na posteli, na lustru… ). Ale i taková nudná věc, jako je skříň, může vaše dítě bavit.

V Truhlářství Chrastil si s takovými (se všemi) dětmi dokážou poradit raz dva. Ručně tam totiž vyrobili do detailů propracovanou dětskou skříň ve tvaru autíčka. Tento originální kousek je celý ze smrkového masivu a má úložný prostor i v kapotě a v kufru“ (ostatně tak, jako v každém správném autě). Rozměry jsou dělané akorát tak na to, aby se do skříně vlezlo všechno oblečení včetně vašeho dítěte, když bude chtít “vyjet na výpravu do Tramtárie” (tedy 140 cm délka, 80 cm výška a 45 cm hloubka).

Kdo si hraje, může klidně zlobit

Vždyť k čemu by rodiče byli, kdyby nenapomínali svoje děti za to, že se snaží sníst tubu pasty, sáňkují na koši od prádla po schodech, kreslí po stěnách kečupem nebo simulují teplotu, když mají jít do školy?

No jó, zodpovědnosti se ale naučit musí. A s tím počítají i v dílně Malované židličky. Se sedátky a opěrátky ze starých židlí si dokážou pohrát tak, že i ti největší uličníci díky nim zlobit (alespoň na chvíli) zapomenou.

Pořiďte do pokojíku tento plánovač a uvidíte, že najednou všechno půjde hladce. Děti si na něj křídou můžou čmárat svoje úkoly a dokreslovat obrázky. Naučí se tím základy připravenosti a vám odpadne neustálé připomínání každodenních záležitostí.

Pořádek musí být

Sešity, učebnice, pera, fixy, tužky, kalkulačka, pravítko, kružítko, tempery – to všechno se může válet vašem dětem po stole nebo se zakutálet také mnohem dál. Předejděte malým domácím katastrofám a pořiďte bedýnkuDřevěný box pojme všechno, co váš školák potřebuje mít neustále po ruce. Na stole bude pořádek a vy ušetříte spoustu času hledáním ztracených propisek.

Už žádné pomalované zdi!

Pořiďte svému dítku tabuli pro kreslení křídou nebo jako pomůcku pro trénování psaní a počítání. Spodní lem zachytává křídový prach a lze na něj pohodlně odkládat křídy. Radost mu můžete udělat i věšákem s veverčími kámoškami. Věšet bundu na veverčí čumáčky ho bude bavit mnohem víc, než ji házet na zem. A pokud bude chtít vědět, jaký je čas, nemusí se vás už na to ptát. Bude totiž na stěně mít stylové lesní osazenstvo v podobě těchto hodin.

     

 

 

 

Napsat komentář