Už žádné ananasy! Největší trendy interiérového designu v roce 2017

Tak, jako se módní trendy z ulice chtě nechtě derou na výsluní našeho rozhodování, mohou se některé kusy nábytku s přelomem roku najednou stát supercool. Které to budou letos? Prolustrovaly jsme několik předních zahraničních blogů, magazínů a webů a vybraly pro vás ty, které pofrčí nejvíc. Jisté je, že ten tam je skandinávský design, světlý nábytek, námořnická modř nebo motivy ananasů.

Úvodní fotografie nahoře pochází ze zdroje http://www.vogue.com/13516224/home-decor-decorating-trends-2017/ 

Nábytek s přidanou uměleckou hodnotou

Podle časopisu Vogue a interiérové designérky Beth Diany Smith se do popředí dostává nábytek, který má duši. Lidé si začínají uvědomovat, že nábytek nemusí být jen součástí konzumního postoje k životu a naopak investují do takových kousků, které jsou ručně dělané a vydrží na celý život. Naše babičky by o tom mohly vykládat. S tímto trendem jdou ruku v ruce prý i starožitné kousky včetně retra.

  

Desert Chic aneb pouštní bouře u vás doma

Věřte, nevěřte, i takový styl jako ten pouštní může udávat takt letošním příbytkům. Pověste si na zeď zvětšené fotky z dovolené v Maroku, postavte si na verandu obří pletené koše nebo položte v obýváku koberec s orientálními vzory. Vidět to bloggerka a designérka Katrina Chambers, zřejmě by skákala dva metry do vzduchu (a pak do písku). Jo a nezapomeňte na kaktusy!

poust

Fotografie nalevo pochází ze zdroje http://www.homestolove.com.au/2017-interiors-trends-4366

Je to souboj klasického rustikálna s čistotou jednoduchého designu. Převládat mají podle webu Nine zemité uklidňující až oranžové tóny tlumené šafránem a skořicí.

Sláva terakotě!

O této barvě si najednou nemyslí to nejlepší jen ona slavná armáda, ale i přední designéři slavného magazínu Inside Out. S kaktusy a pouští tato barva úzce souvisí. Domů teď patří terakotové květináče, cihlové obklady v kuchyni, kolem krbu, ale klidně i v koupelně nebo obýváku. Na rozdíl od éry nahých cihel v 80. letech, tyto nebudou leštěné, ale přirozeně matné.

terakota-dvojfotka

Fotografie napravo pochází ze zdroje http://www.domain.com.au/advice/the-interior-trends-youll-be-loving-in-2017-20160309-gnek90/

Tmavší kusy nábytku

Světlému dřevu prý opravdu odzvonilo a prim hrají najednou hlavně tmavé kousky. Mělo by jít především o tmavé odkládací či konferenční stolky, komody nebo skříně.

tmavy-nabytek-dvojfotka

Fotografie napravo pochází ze zdroje http://www.katrinaleechambers.com/interior-trends-for-2017/

Smaragdová vládkyně

Hloubku a šmrnc dodají interiéru především doplňky v tmavě zelené. Podle australského webu Domain se za tónů půlnočního blues s velkou parádou loučí námořnická modř a štafetu předává této dámě v zeleném. Můžou to být polštáře, ale i celý gauč nebo koberec pod ním. Důležité je neodklánět se od smaragdového odstínu – uvidíte, že se pak doma budete cítit jako ve vlastním království.

smaragd

Fotografie nalevo pochází ze zdroje http://www.domain.com.au/advice/the-interior-trends-youll-be-loving-in-2017-20160309-gnek90/

Krom toho nešlápnete vedle prý ani s recyklovaným či DIY nábytkem, šedou barvou, čalouněnými čely postelí, uměleckými předměty včetně pletených sedáků, geometrií nebo vnitřními domácími zahradami.

10  12

Co říct na závěr? V minulých letech jsme se zřejmě přesytili interiérů, kterým do karet hrály především chladné tóny a minimalismus. 2017 nás vítá svým vřelým objetím s nádechem domácího pohodlíčka a my se na to těšíme.

Ale víte co? Nenechte svůj vkus oklamat a udělejte si to doma přesně takové, jaké chcete vy sami.

Napsat komentář