Volání divočiny aneb interiérové trendy pro rok 2018

Jestliže jsme se loni koupali v béžových a terakotových odstínech, letos napouštíme bazén až po okraj plný nejpestřejších barev. Podle světové špičky interiérových designérů si nás rok 2018 všechny omotá kolem prstu svým optimismem a divokostí. Pokud půjdete s trendem, vaši pozornost si získají exotické vzory na polštářích položených na ručně dělaných křeslech, které jsou ještě cítit po včelím vosku. Tak jaké přesně, že to budou interiérové trendy pro rok 2018?

Po tarzansku si tlučeme pěstmi do hrudníku a hlásáme návrat k přírodě!

Úvodní fotografie nahoře pochází ze zdroje http://theglitterguide.tumblr.com/image/147979297990

Obklopte se zelení

Může na vás vykukovat z květináčů, z váz, ale i z vertikálních domácích zahrádek nebo jako kokedama, co se houpe na garnýži. To se týká zeleně, co umí produkovat náš milovaný CO2. Ta další se na vás může usmívat z potisků na polštáři nebo v podobě palmových listů na tapetě v předsíni. Zaplňte rostlinami každý kout, můžete si na tom letos pořádně ujet. Máme tu pro vás i trošku DIY inspirace.

Fotografie nalevo pochází ze zdroje https://cz.pinterest.com/pin/420382946459856943/

 

 

Autenticky s ručně dělaným nábytkem

Jakoby nám trendoví specialisté mluvili z duše. Nábytek, který nikdy nestál vedle svých na třísku stejných kamarádů z fabriky má prostě šmrnc! Tyto kousky dělají vaši domácnost osobitou a jedinečnou. Nepřizpůsobujte domov nábytku, ale nábytek své osobnosti a energii celé rodiny. Jak moudře praví americký designér Peter Dunham pro Vogue: V tomto technologickém světě potřebujeme co nejvíce ručně vyráběných kousků nábytku! A to neplatí jen pro stoly nebo postele, vybírejte i dekoraci včetně ručně tkaných textilií.

 

 

 

Královna Fialka a její poddaní

Ponořte se do provokativního odstínu Ultra Violet. Tak se totiž nazývá oficiální barva roku 2018 podle Pantone Color Institute. Tato barva je prý ztělesněním originality, vynalézavosti a vizionářského myšlení. Tak asi jo.

Fotografie nalevo pochází ze zdroje https://domino.com/pantone-color-of-the-year-2018

A pak je tu barva, pro kterou ani nemáme český výraz. Říká se jí teal a jedná se o  kombinaci modré a zelené. Ostatní tóny tyrkysové však letos taky pofrčí. Tím divočina zdaleka nekončí milánkové. V závěsu je zářivě žlutá, sytě červená nebo růžová ve speciálním odstínu Millenial Pink (které bychom použily spíš jako doplňkové – nebo ne?). A pokud to na vás bude moc, můžete vsadit na sofistikované tmavé barvy od dřevěné šedé až po skoro černou.

Fotografie napravo pochází ze zdroje https://domino.com/pantone-color-of-the-year-2018

 

Hlavně útulně

Jestli se tento rok svezete na vlně trendů, je jen na vás. Důležité je si uvědomit, že váš dům je váš hrad plný měkkých marshmallows, ve kterém se musíte cítit nanejvýš pohodlně. Vytvořte si doma své osobní mikrozóny, ve kterých si můžete soukromých okamžiků užívat ve velkém stylu. Řeč je o čtecích koutcích, pracovních prostorech nebo krásně osvětlených místech, kde se večeří či odpočívá s nohama nahoře a chardonnay v ruce.

Fotografie napravo pochází ze zdroje https://cz.pinterest.com/pin/489696159472974346/

 

 

Závěsná světla o jedné žárovce

Klíčem k příjemné a útulné domácnosti je správné osvětlení. Podle Jean Liu, jedné z předních světových designérek, jsou pravým a navíc atraktivním řešením závěsná osvětlení, která mají pouze jednu žárovku. Nejen, že vypadají dobře, ale sebevědomě osvítí přesně ten ostrůvek vaší domácnosti, který potřebujete. Kdo by řekl, že změnu atmosféry na neodolatelnou může způsobit takový detail. Můžete si při tom dát záležet nejen na designu lustru, ale také žárovky.

Fotografie nalevo pochází ze zdroje https://cz.pinterest.com/pin/499547783658763187/

 

Recyklace a frugal

Fru – co? Filozofie, která vybízí k šetrnějšímu způsobu života. Do interiéru převedeno – znamená to nenakupovat všechno hned, ale šetřit, abychom si poté mohli dovolit kousky, které jsou opravdu cenné (našemu srdíčku i finančně).

Fotografie napravo pochází ze zdroje http://www.lushome.com/modern-interior-design-trends-2018-bright-coziness-frugal-luxury/182192

Frugal jde ruku v ruce s recyklací a domácím DIY (vyrob si sám). Letošek tedy vybízí ke kreativitě. Nebojte se vytvořit si doma symbiózu zakoupených extra kousků nábytku s levnějšími recyklovanými nebo vlastnoručně vyrobenými objekty.

Fotografie nalevo pochází ze zdroje http://www.lushome.com/modern-interior-design-trends-2018-bright-coziness-frugal-luxury/182192

 

 

 

Jo a pozor, prý se vrací chintz!

 

Pamatujete si, co frčelo loni? Srovnejte to.

 

Napsat komentář