Dnes hosty mám,
mám hosty.
Dnes na návštěvu přišla
ke mně růže.
Dej, Bože, ať jsem nehledaný,
prostý,
jak drahý šperk,
jak v bitce nahý nůž
a v srdci čisto je jak
ve skleničce.
Dnes večer přišla ke mně
na návštěvu růže.
- Jan Skácel, ze sbírky Kolik příležitostí má růže -

Ušák jsem odkoupila od jedné paní z jižní moravy. Měl býti v dobrém stavu, podle fotek to i tak vypadalo. Nicméně, bohužel, nebyl. Tolik prachu co se v něm nacházelo jsem snad ještě nezažila. Komplet jsem ho musela očistit až na kostru. Na ušáku byla jedna látka, na ní druhá, a tu druhou ještě někdo přetáhnul třetí. V kostře zapícháno tolik hřebíků, že jsem si mohla otevřít železářství...
Zničené části kostry jsem musela nahradit novými, celou kostru zpevnit a znovu sklíížit. Ve spodní části nové popruhy, staré péra očištěny, prasklé nahrazeny, nově vyvázány. Po třech hodinách jsem toho měla vážně plné zuby. Na to přišla pevná látka, vrstva africké trávy, další látka, vrstva molitanu, čalounické vaty a vatelín. To vše pro maximální pohodlí.
Malinké péra v zadní části nahrazeny vrstvou molitanu, čalounické vaty a vatelínu. Záda jsou tak trošku tužší než původně, ale sedí se mi tak v něm mnohem lépe, než když tam člověk zapadl a měl pocit že propadne :). Opěrky i uši jsou také molitanové.
Potahová látka je lehčího typu v krásné vanilkové barvě s drobnějším motivem růží. Dozdobeno čalounickou paspulí.
Nožičky už zažily své, tak byly očištěny, s ponecháním původní patiny, napuštěny speciálním roztokem pro zpevnění,přetřeny lazurou a zavoskovány směsí vosků.
No, čisté 4 dny po 12hodinách práce jen nové čalounění, a to nepočítám sundání starého, opravu kostry... jsem ráda že je hotovo a teď budu zase chvilku dělat něco jednoduššího :)

Celkové rozměry křesla jsou 85x85x110cm. Sedací část má výšku 50cm, hloubku 65cm a šíři 50cm. Výška opěrné zadní části je 70cm až po horní oblouk. Váhu nedokáži odhadnout, ale musíme jej přemisťovat ve dvou lidech.
K ušáku ještě dostanete polštářek ve stejné látce :)

Křeslo nepošlu žádnou přepravní společností! Dovoz zdarma.

CENA: 8500 Kč + poštovné 0 Kč

DALŠÍ KOUSKY FURNITIÉRA