Furnitiér

Jsme parta tří lidí, pro které vše okolo dřeva je současně výzvou a zábavou. S našimi různými zkušenostmi můžeme nabídnout vše od návrhů a vizualizací, přes samotnou výrobu nábytku, až po restaurování vašich historických kusů.

O Liborovi jsme vždy věděli, že se věnuje tvorbě moderního nábytku, designovému zpracování moderních materiálů a designu celkově. Nakonec však vyšlo najevo, že chce své kroky směřovat k výrobě výhradně dřevěného nábytku vlastního návrhu. A tím se naše cesty spojily.

Václavův příběh je možná o to zajímavější, že jeho si touha po práci se dřevem musela doslova utrhnout až z oborově vzdálené fakulty elektrotechniky, i přes to, že prosperoval na výbornou. Ale jak se říká: když musíš, tak musíš. Po pár letech dřevařských samostudijí šel doslova až ke kořenu věci. Zabývá se totiž ještě přímo těžbou ovocných dřevin a jejím následným zpracováním pro truhlářské účely. Z Václava se pod vedením v restaurátorské dílně v Říčanech stal plnohodnotný restaurátor elektrotechnik.

Můj příběh je nejjednodušší. Vlastně jsem v dětství ani nikdy nechtěl být popelářem. Když jsem se dozvěděl, že praděda byl tesař, děda truhlář a že se do dřeva dají mydlit hřebíky, chtěl jsem být truhlářem. A svou dřevěnou životní cestu tak naplňuji již 17 let. Též jako restaurátor nábytku v Říčanech.

Od naší spolupráce si slibujeme možnost zajímavého propojení zkušeností a znalostí restaurátorů nábytku, čerpajících převážně z historie, se světovým rozhledem moderní doby. A moderního užitého umění.

Za naší partu Jan Vacík