O nás

Jsme dvě a již od mala jsme se snažily předělávat nábytek tak, aby byl pro nás zábavnější, barevnější a víc nám seděl. Je pro nás přirozené, že z vany může být gauč a z vysavače květináč. Vytvořily jsme proto prostor pro podobně uvažující furnitiéry. Pro nábytkáře, pro furnilovery, möbelátory, dřevokárce, řemeslníky, umělce, designéry… pro nábytkumilovníky, které baví, když se láska k tradici a krásnu neustále přikrmuje vlastním nápadem.

Vznikla tak platforma, kde se tito lidé, svým vkusem a originalitou, mohou plně vyjádřit. Současně toužíme nasytit i ty, kteří jejich tvorbu ocení a případně tím budou dávat signál lidem, jenž stále upřednostňují kousky bez ducha.

Název Obyčej jsme zvolily hlavně kvůli jeho krásnému českému vyznění. Synonymum tohoto slova je zvyk. To navazuje na tradici a obnovu, čímž bychom rády podnítily krásu starých věcí a řemeslné práce.

Vzniklo tak jedinečné místo, které není zahlceno nepřeberným množstvím uměleckých předmětů, ale zprostředkovává pouze prodej a nákup starožitného, restaurovaného, recyklovaného, repasovaného, nového rukodělného nábytku a bytových doplňků s vlastní přidanou uměleckou hodnotou a nábytku určeného k renovaci.

V České Republice se vztah k originálním věcem teprve formuje a my bychom rády jeho rozvoji pomohly. Naše myšlenka je založená na podpoře osobitých věcí, ale zároveň i na záchraně takových, jenž by se dost možná už dávno ocitly na smetišti.

Uniformního a masově vyráběného nábytku, který může mít každý, je všude spousta.

Pojďme to změnit.

Martina a Tereza