Menší křesílko zámeckého vzhledu

Křesílko jsem vydražila na aukru, moc se mi líbil jeho styl. Původ bohužel neznámý. Bývalý majitel tvrdil že pochází z nějakého zámečku z jižní Moravy, ale těžko odhadovat a dohledávat. U bývalého majitele přečalouněno, bohužel látka nebyla ve stavu vhodném k reprezentaci a používání.

Celé jsem ho tedy svlíkla, výplně pouze poupravila a nově potáhla. Látka je s krásným černo-zlatým vzorečkem. Jelikož byla oboustranná, vyhrála jsem si s kontrastem - opěrky jsou zevnitř s otočenou látkou :). Doplněno odzobnými hřebíky, hezky ručně po jednom naklepnuty. Jelikož je křesílko trošku nesouměrné, je každá jeho strana drobně jiná, ale na první pohled to není vidět. Nožičky už byly v trošku horším stavu - potřebovaly přebrousit, namořit a přelakovat. Jsou v původním odstínu palisandru.

Na jedné přední nožičce chybí zezadu kousky dřeva (viz jedna z fotografií), nepodařilo se mi sehnat náhradní nebo někoho kdo by mi je na zakázku vyrobil. Tak jsem nechala tak jak je a budu doufat že najde svého majitele i přes tuto drobnost.

Křesílko určitě bude krásným a příjemným prvkem v interiéru, dovedla bych si ho představit i jako doplněk pánského pokoje :)

Výška cca 75cm, šířka přes opěrky 72 a celková hloubka cca 65cm. Hloubka sedáku 48cm

CENA: 4500 Kč + poštovné 350 Kč

DALŠÍ KOUSKY FURNITIÉRA